Muži v druhej lige opäť víťazne
Autor: Daniel Modrovský | 09. 10. 2017Prečítaný: 1590x / Komentáre: 0x
MHK Martin - MHk 32 Liptpvsky Mikuláš 5:0

MHK Martin - MHk 32 Liptpvsky Mikuláš 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 1:19 Poliaček (Brveník), 7:14 Rusina (Škumát, Rechtorík), 39:48 Pokrivčák (Poliaček, Jurášek), 53:03 Poliaček (Jurášek, Rusina) a 58:16 Poliaček (Jurášek, Rusina).

Vylúčení: 3:9 na 2 min. Vyššie tresty: Koniar (LM) – 10 a DKZ za nešportové správanie, Legerský – 10 min za nešportové správanie.

Presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

Martinskí hokejisti mali po prehre v Humennom pred sebou prekážku v podobe tabuľkového suseda z Liptovského Mikuláša. Úvod do stretnutia im ale vyšiel najlepšie ako mohol a po strele Poliačeka vyhrávali 1:0. O druhý presný zásah sa po vyšachovaní hosťujúcej obrany postaral Rusina. Druhé dejstvo poznačila séria vylúčení na hosťujúcej strane, domáci hráči ale dokázali využiť iba šiestu presilovú hru v stretnutí a po góle Pokrivčáka v 40. minúte mali nakročené k trom bodom. Záver druhej tretiny pritom neustál hosťujúci Koniar, ktorý po snahe zasiahnuť rozhodcu skončil s trestom do konca stretnutia. Ani jeho spoluhráči ale tlak nedokázali ustáť. Legerský i Kubáň skončili s osobným trestom, na strane Liptovského Mikuláša sa množili i dvojminútové tresty. Nízka efektivita pri využívaní presilových hier prispela i k oddychovému času vzatému z domácej striedačky, na štvrtý gól sa však čakalo až do 54. minúty kedy Poliaček ukázal spoluhráčom ako sa to má robiť. Domáci útočník následne v 59. minúte dokázal počas oslabenia uniknúť svojim protihráčom a skompletizovať zápasový hetrik. Martin si tak v derby stretnutí dokázal poradiť s Liptovským Mikulášom 5:0.

František Poliaček (útočník MHK Martin, strelec 3 gólov): „Víťazstvo nás všetkých potešilo. Po prehre v Humennom sme sa potrebovali otriasť, čo nám vyšlo. Vďaka patrí najmä Braňovi Bernátovi za jeho výkon. Pomohol nám úvod stretnutia, za stavu 2:0 sa vždy lepšie hrá. Druhé dejstvo sme zvládli najmä po taktickej stránke, v tretej tretine sa však hra vyostrila, hráči išli často do súbojov do ktorých nemuseli. Viac sa bojovalo ako hralo, najmä na strane súpera. Ako tím sa tešíme z príchodu nových hráčov. Dnes sme hrali na štyri formácie, keď sa hrá na krátke striedania všetci hráči vládzu a hrá sa nám oveľa ľahšie. Poľský tím, s ktorým hráme najbližšie – nepoznáme. Vieme však, že na jeho zápasy chodí plný štadión, z tohto pohľadu to preto bude pre nás ťažký zápas.“

Ladislav Spišiak (tréner MHK Martin): „Sme radi, že sme porazili húževnatý Mikulášsky celok. Nebolo to ľahké. Konečne sme sa zišli v hojnejšom počte a mali sme možnosť poskladať štyri útoky. Pomohli nám úvodné góly, ktoré nás upokojili, hralo sa nám ľahšie. Súper bol pre nás veľkou neznámou, tímy zo súťaže dobre nepoznáme a v každom stretnutí sa učíme. Nebolo tomu inak ani v tomto domácom zápase. Sme však veľmi radi, že sme sa dokázali strelecky presadiť, podržal nás brankár Branislav Bernát. Bol to však aj dobrý kolektívny výkon, ktorý nám zabezpečil víťazstvo na nulu. Určite sa v stretnutí objavili aj chyby na ktorých odstránení ešte musíme popracovať. Pred ďalším stretnutím na klzisku súpera nás čaká niekoľko tréningových jednotiek. Nemôžeme chcieť odstrániť všetky problémy naraz, mužstvo sa potrebuje najmä zohrať. Hráči sa spoznávajú, pre mnohých to bol ostrý štart do súťaže. V Poľsku však chceme uspieť.“

Rudolf Záruba (tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš „B“): „Pred stretnutím sme mali veľké problémy so zložením zostavy. Trápia nás zranenia, do Martina cestovalo iba 13 hráčov. Aj napriek tomu a jasnej prehre 5:0 si ale myslím, že sme nepodali až taký zlý výkon. Za stavu 2:0 sme mali z našej strany niekoľko príležitostí, tie však zostali nevyužité. Hráči sa trošku cítili po zápase ukrivdení, išli s psychikou dolu. Nezachytili sme však úvod stretnutia, dva rýchle góly zlomia akékoľvek mužstvo i keď je pravda, že ak nedáte v zápase góly, nemôžete vyhrať. Bolo to derby stretnutie i keď o nejakej extraligovej úrovni nemôžeme hovoriť. Hráči si všetko platia, nadľahčene to poviem, že tu hrajú za pivo a fernet. Je to číry amatérizmus, trénujeme dvakrát do týždňa, hráči pracujú alebo chodia do školy. Je to hlavne o prístupe – kto môže, príde. Myslím si, že to srdiečko tu je. Rovnako som to videl aj v Martine. Tradične tu je výborná atmosféra. Aj keď domáci tím dopadol tak ako dopadol, diváci na hokej nezanevreli. Mňa len mrzí to, že sme v predchádzajúcich troch domácich stretnutiach stratili iba bod, prvá prehra prišla na klzisku súpera. Aj napriek mnohým okolnostiam si však myslím, že Martin bol dnes lepším tímom. Súťaž je ale ešte len na začiatku, verím, že naše ďalšie víťazstvá onedlho prídu.“

Pre pridanie komentáru k článku, musíte byť registrovaným užívateľom.